درختان کهنسال باغ تاریخی چشمه بلقیس را دریابید

فرماندار چرام از توابع کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به سقوط یکی از درختان کهنسال باغ تفریحی - تاریخی چشمه بلقیس گفت: محدوده درختان واقع شده در اطراف حوض زیبای این باغ نیازمند مقاوم سازی است.

ابراهیم فتاح پور در گفت وگو با خبرنگار ایرنا جا به جایی برخی سنگ چین های مجاور حوض باغ چشمه بلقس را علت جاکن شدن تک درخت کاج کهنسال این باغ اعلام کرد و افزود:با وجود اینکه این درخت براثر خشک شدن بسیاری از شاخه های آن طراوت چندانی نداشت،اما افتادن آن باعث نگرانی های زیادی در بین دوستداران این کهن باغ شد.


وی با بیان اینکه شمار دیگری از درختان کهنسال این باغ به دلیل سست شدن زمین محدوده ریشه آنها در صورت برنامه ریزی نشدن در معرض سقوط است، از رایزنی با مسئولان مربوطه برای ساماندهی این وضعیت خبر داد.

فرماندار چرام اهمیت گردشگری باغ چشمه بلقیس چرام به عنوان قلب سیاحت این شهرستان و یکی از اماکن گردشگری کشور و کهکیلویه وبویراحمد را یاد اور شد وافزود:برنامه ریزی مطلوبی برای توسعه خدمات رفاهی در این باغ از سوی فرمانداری صورت گرفته که تحقق آن نیازمند حمایت و همکاری دیگر مسئولان است.

وی به مدیریت دوگانه باغ چشمه بلقیس از سوی شهرداری و قسمتی از سوی مالکان شخصی اشاره کرد وگفت: با این وجود امسال 400 میلیون ریال اعتبار به توسعه خدمات رفاهی این مکان اختصاص یافته است.

بهار سرسبز دشت آذین شده از گلزارهای دل آرای گرداگرد باغ بلقیس و در فصل تابستان شالیزارهای چشم نواز این باغ را با کلکسیونی از درختان مثمر و غیرمثمر به عنوان جاذبه ای بدیع در تمام فصول سال، پذیرای هزاران مسافر از اقصی نقاط کشور بویژه استانهای جنوبی کرده است.

باغ چشمه بلقیس معرف به باغ اسکندرخان و جانمحمدخان چرامی یکی از جاذبه های منحصر بفرد کهگیلویه وبویراحمد و جنوب کشور است که در سه کیلومتر ورودی شهر 10هزار نفری چرام مرکز شهرستان 35هزار نفری چرام و در150کیلومتری مرکز کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است.سالانه 100هزار نفر از این باغ بایک قرن قدمت دیدن می کنند.

برای دیدن مشق زندگی کلیک کنید

/ 1 نظر / 53 بازدید
طاها اماده

باغ پر اهمیتیه باید رسیدگی بیشتری بشه به وب ما هم سر بزن